0542 441 27 15
Telefon

KURALLARIMIZ

ETKİNLİĞİN TADI DAMAĞIMIZDA KALSIN DİYE:
Sevgili doğasever dostlar,
Bildiğiniz gibi etkinliklerde grup birbirini ya hiç tanımayan ya da az tanıyan kişilerden oluşabiliyor. Deneyimler gösterdi ki eğer belli kurallar çerçevesinde birleşilmez ise uyum sağlamakta geç kalıyor ve ilk birkaç saatimizi, hatta bazan tüm etkinlik süresini ziyan ediyoruz. Disiplin anlamına gelmeyecek olan ve her etkinlikte uygulayıp çok da yararını gördüğümüz kurallarımız şöyle:
-  Etkinliğin lideri tek yetkilidir. Gerekli görürse rehber atayabilir. Çok önemli olduğunu düşündüğümüz konular dışında liderin ve rehberin kararlarını tartışmaz ve bu kararlara itiraz etmeyiz.
-  Etkinlik süresince, doğanın doya doya tadını çıkarabilmek adına, radyo açmak, sesli müzik dinlemek, doğayı rahatsız edecek biçimde bağırıp çağırmak yasaktır.
-  Gene üstte sözü edilen madde anlamında, gereksiz yere uzun uzun konuşmaktan, şarkı söylemekten kaçınırız. (Tabi akşamları, eğer yer uygunsa ateş yakıp şarkı söylemenin keyfini çıkaracağız!)
-  Özellikle Kanyon Geçişi etkinlikleri öncesi alkol almıyoruz. 
-  Sadece uzun molalarda sigara içebiliriz.
-  Sigara izmariti dahil (organik atıklar hariç) hiçbir şeyi atmayız.
-  Rehberin izin verdiği haller dışında, geçilen bölgelerdeki meyva ağaçlarından meyva koparmayız.
-  Yürüyüş etkinliğindeysek, ya da kanyon girişine kadar uzunca yürümemiz gerekiyorsa,  tempomuzu, grubun yapısına göre rehber belirler. Rehberin önüne geçip tempoyu değiştirmeyiz.
-  Siyasi konulara değinmek, güncel tartışmaları dile getirmek kesinlikle gerginliğe neden olduğundan ve etkinliklerde de gerginliğin hiç istenmeyen ve enerjimizi çalan bir durum olması nedeniyle bunlardan kesinlikle kaçınıyoruz.
-  Özel olarak belirtilmedikçe, gıda ve su temini kişiseldir. Herkes kendi gereksinimine ve taşıma kapasitesine göre kendi yiyecek içeceğini getirir. Şartları nedeniyle, gıdasını paylaşamayacak olan katılımcılara anlayış gösteririz.
-  Anlayış ve hoşgörünün hakim olduğu, doğa sevgisinin tek birleştirici duygu olduğu bir birliktelik içinde, keyifli, yararlı etkinlikler dileklerimizle.
Haydi Kanyona